alkoholizm 

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Ale nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych metod leczenia, jakie pomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, żeby powrócić do zdrowego i pełnego życia.

prywatny odwyk dla alkoholika Kraków

Przeróżne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być pilnowane przez skład profesjonalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez znawców, jacy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, trzeba asystować w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed zainicjowaniem kuracji postać musi najpierw rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić alkohol. Czasem jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub ewentualnie przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga również zapoczątkować dyskusję na temat przystępnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma dobrego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli niemniej jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać dużo dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.