Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

W dzisiejszych czasach kobiety zwykle dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/neonatologia

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, wskutek tego także całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez profesjonalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, jednak przede wszystkim również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje sporo radości, jednak również o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wobec tego też zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci tworzone są idealne warunki lecznicze. Lekarze dbają nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednakowoż też o ich komfort i odpowiednie samopoczucie, które ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.