nowa restauracja włoska w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najbardziej popularny typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście smakują rzadsze dania – tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć też mniej znane włoskie potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i potrawy z różnych zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Kolacja z całą pewnością powinien zawierać również wino. Odrobina białego wina to dla Włochów reguła. Dobra restauracja włoska w Krakowie Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi a także pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być postrzegana jako klasycznie włoska, musi posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film