sklep rowery pl

Motocykliści czy kierowcy rozmaitego rodzaju samochodów bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że żeby zdołać weselić się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go poprawnie przygotować. Wiele osób jednakże nie użytkuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 27

Wprawdzie rower to nie auto ani motocykl, wskutek tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go porządnie naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć lub też nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy przecież, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby sprawić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na domiar tego należałoby uczynić szczegóły oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które należy zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto również rower dokładnie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie porządniej chroniony podczas całego sezonu.